Yazarak para kazanma işinde asla yapılmaması gereken ilk ve en temel kural internetten kopyalanan içeriklerin müşterilere satılmaya çalışılmasıdır. Konuyu öncelikle özgün içerik nedir ifade ederek açalım.

Özgün içerik internette ilk defa yayınlanacak olan başka herhangi bir kopyası olmayan orijinal makaledir. Yazarak para kazanma işinin temeli özgün içeriğin internette ve arma motorlarındaki öneminde gizlidir. Web siteleri arama motorlarında ilk sıralara çıkmak isterler, arama motorlarının ise siteleri sıralamalarında kullandıkları  en birinci ölçüt, sitenin içeriğinin güncelliği, özgünlüğü ve kalitesidir. Bu nedenledir ki web site sahipleri veya yöneticileri arama motorlarında sitelerini daha yukarılara taşımak için sürekli güncel özgün içeriğe ihtiyaç duyarlar. İnternet ve arama motorlarının bu ihtiyacı yazarak para kazanmak denilen bu mesleğin doğmasının da başlıca nedenidir.

Yazarak Para Kazanma da Kopya İçerikler

İnternette daha önce yayınlanmış olan kopyalanarak ikinci kez ve daha fazla yayınlanmaya çalışılan içerikler kopya içerik olarak adlandırılır. Google gibi büyük arama motorları ise üst düzey algoritmaları sayesinde internette ikinci kez yayınlanan bu içerikleri anında tespit eder. Google kopya içerik olarak tespit ettiği bu makaleleri ya endekslemez ya da endekslese bile sıralamasında bu içeriklere yer vermez bu nedenle kopya içeriklerin web sitesi sahipleri veya yöneticileri için hiçbir anlamı yoktur. Bu şekilde kopya içerik satmaya çalışanlardan da ikinci kez alışveriş yapmazlar.

Kopya içeriği tespit etmek bu işi yapan web sitesi yöneticileri için oldukça kolaydır. Bu içeriklerin tespiti için web siteleri ve programlar mevcuttur. Web sitesi yöneticileri bu programlar veya siteler yardımı ile tespit ettikleri bu içerikleri sitelerine yarardan çok zarar getireceği için yayınlamazlar. Çünkü kopya içerik yayınlayan sitenin arama motorlarındaki sıralaması iyi olsa bile arama motoru bir süre sonra yayınladığı kopya içerikler nedeni ile sitenin kendisini de kopya site olarak görmeye başlayarak sıralamasını oldukça geriye düşürecek veya hatta belki de tamamen endeksinden kaldıracaktır.

Diğer taraftan internette makale yazarak para kazanmak için makale yazılacak olan konu ile ilgili daha önce yazılmış olan yazılardan fikir almak anlamında faydalanmanın hiçbir zararı yoktur. Yazarak para kazanmak için işe başladığınızda ilgi alanlarınızda veya ilgi alanlarınızın hatta bilginizin dışında olan birçok konuda makale yazarak para kazanacaksınız. Bu durumda bu konularda daha önce yazılmış olan makalelerden yararlanıp fikir alarak yeni içerikler üretip satarak para kazanacaksınız. Burada önemli olan yeni üreteceğiniz içeriğin yayınlanmış olan diğer makaleden teknik olarak farklı olmasıdır.

Yeni orijinal içerikler üretmek için sıkça kullanılan bir diğer yöntem ise re-write yöntemidir. İnternette birçok site tarafından ve yazarak para kazanma işi yapan insanlar tarafından hızlı bir şekilde yeni ve orijinal içerikler üretmek için kullanılan re-write yöntemi orijinal makale kullanılıp yeniden yazılarak yeni orijinal makale üretme yöntemidir.

Ücretli kaynaklarda anlatılıp öğretilen bu yöntemi sizlere Paparatti olarak re-write konulu sayfamızda ücretsiz olarak sunduk yazarak para kazanma işinde re-write yöntemini öğrenmek istiyorsanız bu linkten ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz.

Bunu Yazmak Lazım Kitabını Satın Al!

Yazar Kıvanç Galib Över’in yazdığı Bunu Yazmak Lazım Kitabı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için alttaki görselden ya da buraya tıklayın!

Yazar Kıvanç Galip Över kimdir?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.