Bilginizin Olmadığı Alanlarda Yazı Üretme Yöntemi

Bu yazımızda yazarak para kazanmak için ücret karşılığı sahip olunan önemli eğitim setlerinde anlatılan yöntem olan rewrite yöntemini Paparatti olarak sizlere bir hizmet anlamında sunacağız. Rewrite’ın, İnternette birçok site tarafından özgün yazılar üretmek için kullanılan bir yöntem olmakla birlikte yazarak para kazanma işi yapan yazarların da en önemli içerik üretme yöntemidir.

Dilerseniz hemen başlayalım.

Rewrite Ne işe Yarar?

Daha öncede çok defa belirtiğimiz gibi yazarak para kazanma işinde kopya yazılar hiçbir işe yaramaz. Yazarak para kazanma işinin temelinde web sitelerinin internetteki varlığının ve yerinin güncelliğe, güncelliğin özgün içeriğe ihtiyacı olması vardır. Şayet kopya makaleler pazarlanmaya çalışılırsa bu alıcılar tarafından kolaylıkla tespit edilecektir. Rewrite bu noktada devreye girerek alanında uzman yazıları özgünleştirerek kendinize ait yapmanızı sağlar.  Bu sayede bilginiz olsun olmasın yazarak para kazanmakiçin her alanda içerik üretebilir ve bunları satarak kazanç elde edebilirsiniz.

Rewrite nedir ?

Rewrite yani yeniden yazmak, baştan yazmak, tekrar yazmak olarak açıklayabileceğimiz yöntem nedir görelim.

Rewrite bir yazıda anlatılanı anlam bütünlüğünü bozmadan, temelde anlatılanı değiştirmeden farklı kelimelerden ve hatta daha da zenginleştirilmiş cümlelerden oluşan yazı ile tekrar ifade etmektir. Bir başka deyişle yeniden yorumlayarak tekrar yazmaktır.

Yazarak para kazanma için bunu yaparken bu tekniği komple yazı bazında veya paragraf bazında veya cümle bazında uygulamak tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur.

Şimdi bir örnekle rewrite tekniğini uygulayarak görelim;

Aşağıda önce orijinal yazı ve ardından Re-Write uygulanmış şeklini inceleyeceğiz.

Orijinal yazı:

Önümüzdeki yıllarda ekonomideki payı artması beklenen sektörler borsada para kazanmak isteyen yatırımcıların ilk tercihi olmalıdır.

Şimdi yazıya rewrite uygulayarak tekrar yazalım.

Birkaç yıla kadar ekonomideki paylarının hızla yükselmesi öngörülen sektörlerin  borsada para kazanmak isteyen bireysel yatırımcıların öncelikli tercihi olması gerekir.

Gördüğünüz gibi yazının içeriği tamamen aynı kalmasına rağmen materyal olarak tamamen farklı bir içerik sunduk. Ve artık size ait yeni bir yazı ortada. Burada yaptığımız yazıyı okumak ve yazıda anlatılanı farklı şekilde tekrar söylemekten başka bir şey değil. Bu şekilde üreteceğiniz içerikler makale yazarak para kazanmak için artık size ait satıp kazanç elde edebileceğiniz özgün içerikleriniz olacaktır.

Yazarak para kazanmak için rewrite yaparken dikkat etmeniz gerektiğini belirteceğimiz önemli bir husus, cümlelerinizi kelime bazında değiştirmemeniz olacaktır, yani cümleleriniz Rewrite ile dönüştürürken elinizden geldiği kadar zenginleştirmeye özen göstermelisiniz yukarıdaki örneği tekrar inceleyecek olursanız cümlenin zenginleştirilerek dönüştürüldüğünü görebilirsiniz.

Yazarak para kazanmak için rewrite ile makalelerinizi ürettikten sonra makalenizin özgün olup olmadığını kontrol edebilirsiniz bunun için makaleniz içerisinden bazı cümleleri kopyalayıp tırnak içerisinde Google ’de arattırın şayet arama sonuçlarında cümleleriniz bütünsel olarak bulunmuyorsa yazınız özgün demektir.

Bunu Yazmak Lazım Kitabını Satın Al!

Yazar Kıvanç Galib Över’in yazdığı Bunu Yazmak Lazım Kitabı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için alttaki görselden ya da buraya tıklayın!

Yazar Kıvanç Galip Över kimdir?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.