Yazarak Para Kazan isteyen yazarlara tavsiye niteliğinde taktikler sıraladık. Bu taktikler sayesinde geliriniz artacaktır. Kesin çözümü olan bu taktikleri hemen öğren.

Sağlık İle İlgili Makaleler

Şu anda piyasanın en kıymetli makaleleri diyebiliriz, çok geniş yelpazeye sahiptir yazarak para kazanma işinde yeri önemlidir. Sağlık makalelerinin bir çoğu genellikle mesleki terimler,  literatüre uygun açıklama ve bilgiler içereceği için biraz bilgi, araştırma veya ön çalışma gerektiren makalelerdir bu nedenle de bu tür makaleler yazarak para kazanma işinde iyi kazançlar getirmektedir.

Moda Makaleleri ile Yazarak Para Kazan

Moda sürekli değişen trendleri ile birlikte güncel yazı ihtiyacı gerektiren bir sektördür, ihtiyacın sürekliliği nedeni ile de kazancıda yüksektir. Son zamanlarda internetten müşterilerine hizmet veren Markofoni, Trendyol ve başka markaların moda ürünlerinin internetten satış hacminin artması da güncel ve özgün makalelere, özelliklede bu konularda bayanların görüş ve yorumlarından oluşan makalelere olan ihtiyaç oldukça fazladır, bu nedenle de “yazarak para kazan” işinde erkeklere nispeten bayanların daha çok tercih ettiği ve kazanç elde ettikleri konulardır.

Bu tarz makale konularına örnek olarak:

  • Yeni Kış Sezonu Trendleri
  • Bu Yılın Moda Renkleri
  • Kampanyalı Kot Markaları

Üsteki konular hakkında veya bir marka hakkında hem bilgi hem de yorum ve görüşlerinize belirten makalelere sürekli olarak ihtiyaç duyulmaktadır.

Dekorasyon, İç ve Dış Mekan ve Mobilya Konulu Makaleler ile Yazarak Para Kazan

Görsel öğeler bakımından zengin olması gereken makalelerdir. Okuyucular bu konudaki makalelerde hem görmek hem de bilgilenmek istemektedirler, firma sahiplerinin de haklı olarak yazarak para kazan işini yapan yazarların beklentileri bu yöndedir. Makale konuları herhangi bir ürün veya marka hakkında bilgilendirme, yorum veya tavsiye yazıları olabilir. Örneğin bir müşteri bir mobilya alacağı zaman alacağı markanın güvenirliliği, ürünlerinin dayanıklılığı ve mobilyanın kullanışlı olup olmadığı yönünde fikir sahibi olmak veya daha önce kullananların görüşlerinden faydalanmak isterler.

Eğitim Konulu Makalelerden Yazarak Para Kazan

İhtiyaçların arayışların ve en önemlisi internetten araştırmaların çok fazla olduğu bir alandır. Değişen meslekler değişen sınavlar değişen ders konuları sınavlar ve sınavlarda çıkan sorular, soruların ağırlıklı olduğu konular, tercih edilen meslekler, revaçta olan meslekler, meslek tercihleri, yeni meslekler, meslek tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenler, anne babaların çocuklarını sınavlara hazırlarken yapması gerekenler veya yapmaması gerekenler gibi örnekler çok kolay çoğaltılabilir bu alanda yazılacak konular neredeyse sınırsızdır. Daha ziyade yazarak para kazanmak isteyen; öğrenci, öğretmen ve anne babalar tarafından tercih edilen konulardır.

Yemek Tarifi Makaleleri

Hiç kuşkusuz yazarak para kazan işi yapan ev hanımlarının en çok kazanç elde ettikleri makalelerdir. Gazetelerin hafta sonu hediye olarak verdiği yemek tarifi kitapçıkları veya kitapçılarda satılan yemek tarifleri kitaplarının dönemi internetin neredeyse her eve girdiği günümüzde artık son buldu ve bu nedenle yemek tarifi web sitelerinin ziyaretçi sayıları da oldukça artmıştır. Bu alanda ev hanımları kendi yemek tariflerini, bilinen yemek tariflerinin kendileri tarafından geliştirilen yeni şekillerini annelerinden, anneannelerinden, babaannelerinden araştırdıkları unutulmuş yemek tariflerini yemeklerle ilgili püf noktalarını yazarak oluşturdukları makalelerden kazanç elde etmektedirler.

Gezi, Seyahat ve Tatil İçerikli Konular

İnternetten araştırmanın yüksek seviyede olduğu bir diğer alandır. Özellikle yer Türkiye olunca malumunuz tatilde kazancı yüksek olan bir sektör oluyor. Haliyle kazancın yüksek olduğu bir sektörde reklam kazancı da o oranda yüksek olur. Bu konularda misafirler İnternette tatil yapılacak, seyahat edilecek ve gezilecek yer hakkında yorum ve görüş aramaktadırlar. Bunu bilen tatil ve organizasyon firmaları da web sayfaları için yazı yazarak para kazanma işi yapan yazarlardan güncel makaleler talep etmektedirler.

Tavsiye:

Yazarak para kazanma işine başladığınızda elbette çok daha farklı konularda yazılar yazacak ve bunlardan paralar kazanacaksınız fakat özelikle boş kaldığınız zamanlarda bu konularda makaleler üretmenizi tavsiye ederiz bu tür makalelere aniden ihtiyaç duyulabileceği için paketler halinde satma imkanı bulabilirsiniz.

Bunu Yazmak Lazım Kitabını Satın Al!

Yazar Kıvanç Galib Över’in yazdığı Bunu Yazmak Lazım Kitabı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için alttaki görselden ya da buraya tıklayın!

Yazar Kıvanç Galip Över kimdir?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.