Yazarak para kazanmak için bu işe başlamayı düşünenlerin merak ettiği konulardan biriside yazdıkları özgün makalelerin neden bu kadar değerli olduğu ve nerede ne amaçla kullanıldığıdır. Daha önceki yazılarımızda da zaman zaman değindiğimiz üzere internet dünyasına baktığımızda birçok web sitesine rastlamaktayız. Bu web sitelerinden kimi bir oyun sitesi, kimi film dizi sitesi, kimi bilgilendirme amaçlı konu odaklı site, kimi ise e-ticaret amaçlı ürün pazarlama siteleri gibi örneklerdir. Web sitesi sahipleri bu sitelerinden farklı şekillerde gelir elde etmektedirler, bazıları sitelerine aldıkları reklamlardan bazıları da siteleri vasıtası ile sattıkları ürünlerden para kazanırlar.

Hepimizin bildiği gibi internetteki bazı siteler çok ziyaretçiye sahip büyük web siteleri bazıları ise daha az ziyaretçiye sahip küçük web siteleridir. Sitelerin büyüklüğünü ve küçüklüğünü belirlemedeki en önemli etken ziyaretçi sayısıdır. Ziyaretçi sayısı ne kadar fazla olur ise gelir elde etme amacına da o kadar daha yakın olur. Yani ürün pazarlayan bir site daha fazla ürün sata, reklam geliri elde etmeyi amaçlayan bir site ise de daha büyük reklam geliri elde eder.

Web sitesi veya blog sahipleri daha fazla ziyaretçiye sahip olarak sitelerini daha iyi noktaya getirmek için ziyaretçilerine her daim daha zengin içerik sunmaya çalışırlar. Zengin içerik konusunda da özgün makalelerin önemi tartışılmazdır. Bu nedenle de site sahipleri sitleri için sürekli güncel makale tedarik etme ihtiyacı hissederler.  Web siteleri bünyesinde ne kadar zengin ve güncel içerik barındırırsa arama motorlarında o kadar ön sıralara yükselecek dolayısı ile de o oranda ziyaretçi sayısı artacaktır. Bu durumda sitenin reklam geliri artacak veya ürün pazarlayan bir e-ticaret sitesi ise de satış marjı yükselecektir.

Diğer taraftan makalelerin kullanıldığı farklı bir alanda, direkt ürün satışı amaçlı kullanımdır. Eskiden internet yokken insanların ürünleri pek fazla araştırma şansı olmazdı, günümüzde ise internetin yaygınlaşması ile birlikte insanalar bir ürün satın almadan önce bolca araştırma yaparak hem ürün hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmakta hem de o ürünü daha önce kullananların yorumlarından faydalanmaktadırlar. Bu noktada ürün odaklı makalelerin görevleri başlar, ürün veya e-ticaret sitesi sahipleri sitelerine ürün hakkında makaleler girerek kullanıcıyı ürünü satın almaya yönlendirmeye çalışırlar. Site veya ürün sahipleri çoğu zaman gerek kendileri makale yazma konusunda yetenekli olmadıklarından gerek bunun için ayıracak zamanlarının olmamasından, gerekse ihtiyaçları kadar fazla makaleyi yazamayacaklarından yazarak para kazanmak için makale yazan yazarlardan makale satın alma yoluna giderler.

 

Bunu Yazmak Lazım Kitabını Satın Al!

Yazar Kıvanç Galib Över’in yazdığı Bunu Yazmak Lazım Kitabı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için alttaki görselden ya da buraya tıklayın!

Yazar Kıvanç Galip Över kimdir?

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.