Makale yazmak kalıp itibari ile sektörde içerik üretmek diye geçer. Hatta ihtiyaçtan dolayı yazarak para kazanmak diye bir sektör doğmuştur. Özellikle ev hanımları, öğrenciler ve emekliler için cazip bir meslek haline gelse de aslında bunu tam zamanlı iş olarak da yapılabilir. Tabi bunu herkes yapamaz yazarak para kazanmak için belli teknik konulara vakıf olmak gerekmektedir ve bununla birlikte sektörün sadece yazı kısmı ile de bu iş bitmez ama bugün ki konumuz bu değil, bugün ki konumuz makale yazımında yapılan hatalar olduğu için bu noktalara değineceğiz.

Yazarak para kazanma işinde yapılabilecek en acemice hata diğer yazılarda da belirtildiği gibi özgün olmamaktır. Yazarak para kazanmak için özgün olmak sadece bildiğiniz konularda içerik üretilerek mümkün olacak diye bir şart yoktur. Bilmediğiniz konularda re-write yöntemi (Sitemizde ayrıntılı bir şekilde bilgi vardır) ile de özgün içerik üretilmesi mümkündür.

Yazarak para kazanma işinde bazı yazarlar birkaç cümleden bir şey olmaz zihniyeti ile hareket etmektedir. Bu tamamen yanlış bir düşünce tarzı olup başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında neyin önemli olduğunu bilemeyip tedbir elden bırakılmamalıdır.

Yazarak para kazanma işinde içerik kontrolü ise bana göre dikkat edilmesi gereken en önemli konudur. Makale kontrolü iki kısımdan oluşur. İlk aşama içeriğin mükerrer yani kopyalama-yapıştır içerik olup olmadığıdır. Bunun için internette ücretsiz sitelerde bulunmakla birlikte 5 cent karşılığında piyasanın en bilinen şirketi CopyScape ile de yapabilirsiniz.

Yazarak para kazanma işinde ikinci kontrol edilmesi gereken nokta ise anlam bütünlüğü ve yazım hataları kontrolüdür. Bunun için ilk olarak Word’ün kendi düzelticisini kullanabilirsiniz ama anlam olarak mutlaka ve mutlaka makalenizi bitirdikten sonra bir kere okumanız son derece önemlidir.

Bu iki hatayı bilmek bile kaliteli bir makale yazmanızı ve makale yazarak para kazanma sektöründe birkaç adım ileriye çıkmanızı sağlar.

Unutulmamalıdır ki yazarak para kazanmak bir iştir, içerik üretilip satılarak para kazanılan bir iş ve yine unutulmamalıdır ki üretilen ürün ne kadar kaliteli olursa getirisi de bir o kadar iyi olacaktır.

 

Bunu Yazmak Lazım Kitabını Satın Al!

Yazar Kıvanç Galib Över’in yazdığı Bunu Yazmak Lazım Kitabı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için alttaki görselden ya da buraya tıklayın!

Yazar Kıvanç Galip Över kimdir?

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.