İp atlamak boy uzatır mı diyenlere müjde

İp atlamak boy uzatır mı? Yaklaşık 2cm uzatıyor, yanında şu metotları da uygularsanız kısa sürede 7cm uzama şansınız var. İp atlamanın yanı sıra biraz daha sebat eder ve emek verirseniz siz de hayran olduğunuz uzun boylu insanlar furyasına katılabilirsiniz.

Boy uzatmakla ilgili bugüne kadar karşılaştığınız şeyler size şehir efsanesi gibi geliyor olabilir ama lütfen kendinizi toplayın. Boy uzama hormonunuzu ve kıkırdaklarınızı aktif eden her şey boyunuzu uzatır. Yani bu bir mit değildir.

İnsanlar boy uzamasının sadece genetik faktörlere bağlı olduğunu düşünüyor, evet kısmen bu doğru ama boy uzaması tamamen buna bağlı değil. Yani ailenizde uzun boylu insanların olmaması sizin de kısa boylu kalacağınız anlamına gelmiyor. Unutmayın, dünyaca ünlü basketbolcuların çoğunun anne babası kısa boylulardır. Sadece basketçiler değil, sporla çok içli dışlı olmayan ama çevrenizde uzun boylu olan insanların ebeveynlerine de dikkat edin. Hepsi uzun muydu? Cevap sizde!

İp atlamak boy uzatır mı sorusuna karşılık evet uzatır diyoruz ancak sadece ip atlayarak uzamak amacındaysanız bunun yanlış bir seçim olacağını da hatırlatalım. Çünkü ip atlamak sizi en fazla 2cm uzatır ama madem ki uzamayı amaç edindiniz ekstra birkaç şey daha yapın da adam gibi uzayın.

Yapacağınız şeyler basit. Altı hafta yani yaklaşık iki ay gibi bir sürede belli başlı metotları uygulayın ve yaklaşık 10, ortalama ise 7cm uzayın.

İp atlamak boy uzatır mı diyenlere verilecek en iyi taktikler

  • İp atlayın,
  • İp atlamakla beraber uzama kıkırdaklarınızı aktif hale getiren egzersizleri yapın
  • Uzama hormonunuzu çalıştıran besinleri tüketin
  • Nasıl uyumanız gerektiğini öğrenin

Peki bunları nereden öğreneceksiniz? Tabi ki Boy Uzatma Taktikleri e-kitabından. Telif hakkı ihlali olmaması için e-kitabın içeriğini burada paylaşamıyoruz, paylaşan bir yer de bulamazsınız zaten ama şunu söyleyebiliriz ki; Roonin Stark imzalı bu kitap iddaa ettiği gibi 9 haftada uzama sağlayan bilgiler içeriyor. Beslenme, egzersiz, uyku, uzama hormonu, uzama kıkırdakları ile ilgili her şeyi anlatıyor. Adım adım neler yapmanız gerektiğini öğretiyor.

Dünya üzerindeki birçok insanın faydalandığı bu e-kitapla boyunu uzatmayı başarabilmiş pek çok insan var. Bu bir e-kitap yani pdf formatında. Bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirerek okuyorsunuz. Tam bir deha kabul edilen Roonin Stark’ın metotları Çin Hükumeti tarafından ortaöğretim seviyesindeki gençlere beden eğitimi dersleri olarak veriliyor. Yani kısa boylu olmalarıyla ünlü Çinliler’in son yıllardaki boy ortalamalarındaki artışın arkasındaki isim Roonin Stark’tır arkadaşlar.

Özetle,

“İp atlamak boy uzatır mı” diye arayışta olanlara önerimiz şudur; ipin getireceği 2cm ile uğraşmayın, siz bu işin kitabını edinin ve yaklaşık 10cm uzama şansınızı bir deneyin.

Roonin Stark imzalı Boy Uzatma Taktikleri Kitabına buradan ulaşabilirsin.

Roonin Stark imzalı Boy uzatma taktikleri kitabı

Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.