Cinsel ilişkiye girmekten korkuyorum – Cinsel ilişkiden korkmamak için ne yapmalı bunları anlattık. Bu dertten kurtulmanın yolları var.

Cinsel ilişkiye girememek bazı insanların yaşadığı çok önemli bir sorun. Genellikle kadınlarda yaşanan bu problem, nadiren bazı erkeklerde de olabiliyor. Cinsel ilişkiye girmekten korkuyorum diyen ve bu korkuyu bir türlü yenemeyen okuyucularımıza ışık tutacak bir yazı derledik.

Bu yazıda edineceğiniz bilgiler hayli rahatlamanızı sağlayacak ve bu korkuyu yenmenin yollarını keşfetmenizi sağlayacak.

Cinsel ilişkiye Girmekten Korkuyorum Bunun Sebebi Nedir?

Cinsel ilişkiden korkan kişinin, bu korkusu altında yatabilecek sebeplerden en yaygın olanları şunlardır;

 1. Geçmişte cinsel istismara uğramış olmak,
 2. Bir başkasının cinsel istismara uğramasına tanık olmak,
 3. Bebeklik çağında ve sonraki dönemde ebeveynlerinin cinsel münasebet anını görmüş olmak,
 4. Ebeveynlerden birinin, cinsellik hakkındaki olumsuz düşüncelerini öğrenmiş ve bu fikri zihnine yerleştirmiş olmak,
 5. Bazı kültürlerde cinsellik ve karşı cinsle ilgili yanlış öğretilen, sınırlayıcı bilgileri zihnine yerleştirmiş olmak,
 6. Cinsel münasebete gireceği kişiyi tatmin edemeyeceği korkusuna yenik düşmek, eziklik hissetmek.

Bu 6 maddede yer alan sebeplerden biri ya da birkaçı bulunmakta ise kişi cinsel ilişkiden korkabilir ve cinsellikten uzaklaşabilir. Cinsel ilişkiye girmekten korkuyorum diyen bazı kişilerin durumu hayli ciddi olabilir bu kişiler için uzman bir psikiyatri tavsiye edilir. Örneğin ilk üç maddede yer alan sebepler nedeniyle cinsel ilişki korkusu yaşayanlar için psikolojik destek gerekebilir. Fakat kimileri ise yani son 3 maddede bahsedilen sebeplerle bu sıkıntıyı yaşayanlar için durum daha kolay.

Çünkü bu kategoride olanlar sadece yanlış inanç, deneyim eksikliği, güvensizlik nedeniyle bu korkuyu yaşamaktadır. Bu kişiler için çözüm oldukça kolay. Cinsel ilişkiden korkmamak için ne yapmalı konusunda özellikle kadın okuyucular için çok etkili bir önerimiz olacak. Yataktaki Kraliçe isimli e-kitabı sizlerle paylaşacağız. Bu kitabı bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirerek okuyabilir ve bir kadının cinselliğe dair bilmesi gereken ne varsa hepsini öğrenerek bu korkunuzdan kurtulabilirsiniz.

Cinsel ilişkiye Girmekten Korkuyorum Diyenler Yataktaki Kraliçe Okuyun

Sibel Savaş’ın yazdığı Yataktaki Kraliçe kitabı resimli ve yazılı anlatımlarıyla cinsel ilişkiden korkmamanız gerektiğini size gösterecek. Bilgisizlik ya da yanlış inançlar nedeniyle kapıldığınız bu korkuyu yenmenin en kolay yolu cinselliği ve cinsel ilişkinin tüm inceliklerini bilmekte yatar. Böylece cinsel ilişki esnasında neler yapılması gerektiğini detaylarıyla öğrenerek bu korkudan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Karşı cinsi tatmin edememe korkunuzu yener ve eziklikten kurtularak cinsel yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

“Cinsel ilişkiye girmekten korkuyorum” diyen bütün kadınlar bu kitapla bu korkularından kurtulabilirler. Kitabı indirip hemen okumaya başlamak için buraya ya da aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

Cinsel ilişkiye girmekten korkuyorum

Dev Kampanya – Mutlu İzdivaç Seti ile Yeni Evlenecekler Destek

Mutlu İzdivaç seti ile ilk gece korkusuna son. Mutlaka okunması gereken bir kaynak. Okumak için buraya ya da alttaki resime tıklaman yeterlidir.

Cinsel ilişkiye girmekten korkuyorum

Yorumlar

 • okadin

  Merabalar, ben 1 yıldır bakire değilim. bunuda dehasal bir dert olarak kafama takmıyorum istedim oldu. fakat ben problemliyim sevişme olayını geçtikten sonra ben ay dur çok acıdı bi dakika yavaş ya acıcak falan demelere basliyorum ama full ezber artık. acımıcagını bilsemde 1 yıl gecti sonucta ama her defasında bunu yapıyorum. yatakta lokal anestezindeki salyangoz gibi yatıyorum sevistikten sonra. birleşme anım feci zayıf. devamlı o yazılarınızıda okuyup takip ediyorum ama sıkıntı benim patatese baglamam bunu yenemiyorum ne yapmam lazım sizce ?

 • İnkoModa Ar-Ge

  :))…..
  Cinsel deneyimlerinizin herhangi birinde hiç acı oldu mu? Yazdıklarınızda böyle bir detaydan bahsetmemişsiniz. Eğer durum buysa yani vajinada hiç acı yaşanmamışsa bu tavrınız psikolojiktir. Bunu neden yapıyor olabilirsiniz?
  1-Birlikte olacağınız erkeği aslında yeteri kadar arzulamamak ama sevişmeye de başlamış olmak,
  2-Sevişmeye başladıktan sonra sizin zevkinize hitab etmeyen sevişme tarzına sahip olması,
  3-Belki çok daha geçmişten gelen sizin zihninizde olan herhangi bir inanç….. gibi pek çok sebep olabilir.

  Sizin tabirinizle, patatese bağlama durumunu ilk kez ne zaman yaşadınız? Öncesinde ne olmuştu? gibi sorularla geçmişe dönüp bir düşünün bakalım ip ucu bulabilecek misiniz.. Bize de yazın lütfen aklınıza gelenleri..
  Son olarak da; tahminimiz yanlışsa ve vajinada acı hissetme olayı cidden yaşanmışsa bunu da bildirin. O zaman fizyolojik sebepleri konuşalım. Sevgiler,

 • Okadın

  Her defasında acıyor. Bazen yani alkollüysem eğer o anlarda acımıyor sadece. Onun bana devamlı hep böyle yapmandan sıkıldım demesi, benim yeterli bilgim olmayışı.. Ya ben karsımdaki erkeğe nasıl davranmam gerektiğini bile bilmiyorum. Seksi karşımdakini arzuladığım içinde yapmıyorum sadeece o istiyor diye. Olmasada da olur yani kafasındayım ve böyle giderse ilerde eşimin bile beni aldatacağını söylüyolar. Ama içimde istek yok karşı tarafı arzulamıyorum olsun bitsin gibi görüyorum.

 • İnkoModa Ar-Ge

  Evet, tahminimiz doğru çıktı demekki. Sadece o istiyor diye yaparsan tabi ki acıyacak çünkü acı yaşanmaması için vajinanın belli bir ıslaklığa kavuşması gerekir. Bu ıslaklık da ancak karşındaki erkeğe arzu duyarsan yeterli seviyeye gelir. Yapma öyleyse, canı gönülden arzulamadığın bir adamla sevişme. Bunun tek çözümü bu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.