Hayatta her şey yazarak başlar. Doğduğumuz günden büyüme evremize kadar, demezler mi? Hep kaderin alına yazılmıştır diye. İşte hayatımızın başlaması da bir yazıdan ibarettir.

Hayatımı Yazsam Roman Olur!

Hayatta her yaşadığımız acıyı mutluluğu kimi zaman hatalarımızdan ders aldığımızı yada alamadığımı, hala aynı hataları yapmaya devam ettiğimiz konuları hepimiz kaleme dökmek istemez miyiz. Ailemizde arkadaş ortamımızda çevremizde bazen televizyon ekranında duymuşuzdur “hayatımı yazsam roman olur” belki biz bile demişizdir. Herkesin içinde vardır yaşadıklarını kaleme dökmek. Çocukluğumuzda bile çoğumuz günlük tutmuşuzdur. Şimdiki kitabevi dediğimiz, eskilerde sokak aralarında yada okul çevresinde bulunan kırtasiyelerde kaç kere kilitli günlük defteri aramışızdır. Şimdi ise gelişen bu teknolojide yazmak o kadar kolay ki bazen ne deftere nede kaleme ihtiyaç duyuyor insan.

“Hayatımı yazsam roman olur” Bunu yazmak lazım. Çoğumuz yaşadıklarımızı kaleme döküp içimizde biriktirdiklerimiz mutlulukları acıları hüzünleri hayattan aldığımız dersleri birilerine sözlü yada yazılı aktarmak isteriz. Hiç düşündünüz mü? Yaşantınızı bir kaleme döküp insanların sizin yaşadıklarınızdan ders almasını onlara bir yol göstermesini yada sizin yaşadıklarınızda kendilerini bulmalarını. Ben çok düşündüm. Bir süre bu düşünceyle beynimi çok yordum.Hiç bir zamanda cesaret edemedim. Her düşündüğümde de ben yazar değilim ki yazarlık doğuştan olur dedim kendime. Çünkü ben hep bu sözü duydum “yazarlık doğuştan gelen bir yetenektir ”Aslında ne kadar da yalan bir sözmüş .

Gelişen Teknoloji ile Bunu Yazmak Lazım!

Bunu Yazmak Lazımı kitabını kim yazdı?

Şimdi yazıyorum belki kalem kağıda dökemiyorum bu gelişmekte olan teknolojide ama yine de bilgisayar ortamında yazıyorum. Yazdıkça insan düşünüyor. Bu kadar sene biriktirdiğim tecrübeler değersiz mi diye. Hayatta her şeyin bir karşılığı yok mudur. Çalışırsınız ayın sonunda emeğinizin karşılığını alırsınız. Peki benim bu yaptığımda bir emek değil mi. Belki çok ünlü çok tanınmış bir yazar değilim ama benimde emeğim var.Biryerde çalışan gibi sabah köründe kalkıp İstanbul gibi büyük bir şehirde trafikle boğuşmuyorum. Ya da sabah akşam haftanın 5 günü bazen 6 gün çalışmıyorum. Sene boyunca senelik iznim için para buluşturup tatilede çıkmıyorum.Üsttümde emir verecek patronum yada müdürümde yok.

Bunların hiçbirine maruz kalmıyorum ama bende yazarak emek veriyorum. Aynı bir işyerinde çalışan gibi.Belki benim çalışma şartlarım farklı istediğim zaman işimin başına geçip istediğim yerde çalışıyor istediğim zaman tatil yapabiliyorum. Uyku sorunum hiç yok. Kendime zaman ayırabiliyorum. Saatin yelkovanı ve akrebi benim elimde. Her şeye rağmen ama emek veriyorum. Dedim ya insan yazdıkça düşünüyor.Düşündükçede emeğinin karşılığını almak istiyor. Yazılarımı yazarken böyle kolay iş hayatını kim istemez ki diye düşündüm. Bir düşünüp hayalini kurun. Hayali bile çok güzel inanın.

Yazar Kıvanç Galip Över

Bunu Yazmak Lazım! Kitabı

Yazarlık fikri düşüncesi aklıma geldiğinde bilgisayar başında oturup internette araştırırken karşıma çıkan BUNU YAZMAK LAZIM kitabı. Yazarını daha önceden hiç duymamıştım. Yeni tanıştım ve tanıştığıma da çok memnun oldum. Bir şeyleri yazmak istiyordum. Nasıl yazacağımı ve yazar olup olamayacağımı bilmiyordum ama. Şimdi hepsi hakkında bir bilgim var. Gerçekten yazar olmak KIVANÇ GALİP ÖVERin BUNU YAZMAK LAZIM kitabında dediği gibi doğuştan bir yetenek değilmiş. Bana yazarlıkla ilgili daha doğrusu bir yazarın nasıl yazmasıyla ilgili çok şey öğretti. Aslında farkında olmadan KENDİ İŞİMİN PATRONU olmamı sağladı. İnternet sayfasında BUNU YAZMAK LAZIM kitabını okurken bir linkle karşılaştım. Linki tıklamadan önce patron olacağım yada bir link sayfasının hayatımı değiştireceğini hiç düşünmemiştim.

SAMS ile Yazarak Para Kazan

Elimde olsa bu yaşıma kadar internette karşıma çıkan linkleri tıklardım. Belki geç oldu ama iyi oldu. Sayfaya girdiğimde SHARED AFFİLİATE MARKETİNG SERVİCE “SAMS” diye bir şey yazıyordu. Kelimeleri hiç duymadığım anlamını bile bilmediğim yabancı sözlerdi bana. Sadece marketing yazısı görünce tamam dedim alışveriş sitesi yabancı bir firma. Tam benlik her kadın gibi benimde içimde bir alışveriş canavarı olması normal dimi. Sayfayı incelemeye başladığımda hiçte düşündüğüm gibi olmadığını anladım. Fakat ilgimi çekti. Ben artık yazıyor ve yazar olma yolunda yürüyorum.

Her yazar gibi de emeğimin karşılığını ödülünü almak isterim. Baya inceledim yazdıklarını. Sitenin de bu arada yazarlığımı konuşturarak bana ek gelir sağlayacak bir site olduğunu öğrendim. Affiliate’lik yapmanız için size bilgi veren bir site. İlgimi çekti okudum yazar olmak için araştırdığım kadar bu konuyu da araştırdım. Sizden kitaplar için makale yazıp bundan ek gelir kazanç sağlamanız için yardımcı oluyorlar. Zaten ilgi alanım yazmak.

Mantıklı geldi istediğim şey düşüncelerimi fikirlerimi yazıya döküp kendi işimin patronu olmak. Sonuçta taş atıp kolum yorulmayacak dimi. Eğer yazarlığınızı konuşturmak kaleme dökmek isterseniz ilk önce BUNU YAZMAK LAZIM kitabını okumanızı sonrasında KENDİ İŞİMİN PATRONU olmak istiyorum diyorsanız da benim yaptığım gibi E-Kitap Dünyası Affiliate Sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Bunu Yazmak Lazım Kitabını Satın Al!

Yazar Kıvanç Galib Över’in yazdığı Bunu Yazmak Lazım Kitabı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için alttaki görselden ya da buraya tıklayın!

Yazar Kıvanç Galip Över kimdir?

 

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.