Erken boşalma sorununa en etkin tavsiyeler

Erken boşalma sorunu, erkekler üzerinde yıkıcı etkilere sahip genellikle psikolojik temelli bir problemdir. Vakaların büyük çoğunluğu kısa psikolojik tedaviler sonunda sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşmaktadır. Erken boşalma sorununa tavsiyelere geçmeden önce, erken boşalma nedir? Sorusunun cevabını vermek gerekiyor.

Erken Boşalma Nedir?

Bu konu ile ilgili pek açıklama yapılmış ve çeşitli kriterler belirlenmiş. Belirlenen bu kriterlerde en sağlıklı olanı sevişme sırasında geçen sürenin tutulması olarak saptanmış. Geçen süre ve boşalma sayısı vb. gibi kıstaslara yer verilmiş ama elde edilen sonuçlar aynı kişide bile farklılık gösterdiği için erken boşalma için net bir tanım oluşturulamamış.

Örneğin deneklerden biri sevişmesinde 1 dakika sonra boşalırken, aynı deneğin ikinci sevişmesinde 7 dakika sonra boşaldığı gözlenmiş. Bu durum kişinin içinde bulunduğu durumun ve sevişmeye hazırlık sırasında geçirdiği aşamaların etkili olduğunu açıkça ortaya koymuş.

Erken boşalma probleminin en bariz hali ve etkili tarifi penetrasyon olmadan (penis vajinaya girmeden) boşalma halidir. Sonraki geçen sürelere göre başlangıç, ileri ve orta gibi seviyeler var. Ben bu süre olayını yani şu anda içinde bulunduğun zamanı kafana takmamanı öneririm.

Erken boşalma sorununa tavsiyeler

İlk olarak uzman bir hekime giderek sorunun fiziksel mi yoksa psikolojik mi olduğunu öğrenmeni tavsiye ederim. İkinci ve en önemli tavsiyem ise Erken Boşalmak Tercihtir kitabını okumandır. Oldukça sağlam temellere dayandırılan bu kitap sayesinde herkes tarafından sorun olarak adlandırılan bu olayın aslında bir problem ya da bir sorun olmadığını hemen öğreneceksin. Sonrasında benim de yaptığım gibi pek çok sitede verilen klasik egzersizlerin (Kegel egzersizi gibi) tek başlarına yeterli olmadığını öğreneceksin.

Erken boşalma bir sorun mudur?

Erken boşalmak bir sorun mudur? Yoksa alışkanlık mı? Nasıl kontrol altına alınabilir? Dediğim gibi eğer fiziksel bir sorun yoksa kontrol altına almak için yapılması gereken adımlar var.

  • Boşalma sisteminin işleyişini öğrenmek
  • Kaslarını tanımak
  • Kime göre erken? Neye göre erken? Tespitini yapmak
  • Erken boşalma egzersizlerini eksiksizce uygulamak
  • Nefes kontrolü desteği almak

Erken Boşalmak Tercihtir kitabında bunlara detaylıca yer verilmiş üstelik egzersiz programıyla birlikte çok daha profesyonel bir yaklaşım kullanılmış. Bu nedenle uzman bir doktora gidip sorunun fiziksel olup olmadığını öğrenmeni ve 2 saatini ayırıp bu kitabı okumanı tavsiye ediyorum.

Bu bir tercih ve tercihler değiştirebilir.

Erken boşalmak tercihti kitabı

Diğer Paparattiler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.